Muiraquita Residence
Hotellet Muiraquita Residence Canoa Quebrada ligger inom 400 meter från Sao Pedro Church och ungefär 5 minuter till fots från Pôr-do-Sol Dune.
Canoa Quebradas centrum kan nås på 5 minuters promenad. Sevärdheter i närheten inkluderar Canoa Quebrada och Star of Canoa Quebrada in the Dunes. Dessutom ligger Praca Dragao do Mar mindre än 300 meter bort. Underhållningsalternativ i området inkluderar Extreme KiteSchool Canoa Quebrada precis runt hörnet från Muiraquita Residence.
Detta hotell har 7 rum med matplats och uteplats. Här finns också snabbt internet samt minibar. För gästernas bekvämlighet finns strykutrustning, strykjärn med strykbräda och luftkonditionering. Gästerna kan dra nytta av en duschkabin, en separat toalett och en dusch, tillsammans med badlakan och handdukar, som finns i badrummen.
Restaurangen Restaurante Adega dos Portugueses erbjuder ett urval av rätter cirka 5 minuters promenad bort.
- Lokala sevärdheter
- Canoa Quebrada-500 m
- Extreme KiteSchool Canoa Quebrada250 m
- Igreja Sao Pedro350 m
- Canoa Quebrada Beach300 m
- Lua Estrela300 m
- Praca Dragao do Mar200 m
- Por do sol Canoa Quebrada200 m
- Parapente Canoa Quebrada350 m
- Flygplatser
- Mossoro Flygplats100 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
Mat och drycker
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
På rummet
- Rum med Wi-Fi
- Minibar
- Sittgrupp
- Uteplats
- Matbord
- Strykservice
- Gratis toalettartiklar
- Radio väckarklocka
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från hotellet Muiraquita Residence?
Det tar 5 minuter till fots att komma från hotellet Muiraquita Residence till centrum. - 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på hotellet Muiraquita Residence?
Gäster på hotellet Muiraquita Residence måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet Muiraquita Residence?
Det genomsnittliga rumspriset på hotellet Muiraquita Residence är 97$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet Muiraquita Residence?
På hotellet Muiraquita Residence kan gästerna välja mellan Deluxe Dubbelrum och Standardrum med Queen size-säng.